Residencia Do Diniz Villa
| Wi-Fi | Gratis parkering | Luftkonditionering |
| Husdjur Husdjur tillåtna |
Residencia Do Diniz Villa Penedo med 1 sovrum, som ligger endast 600 meter från Dona Evas finska museum, erbjuder utsikt över trädgården. Den här villan med 1 badrum, som ligger inom några kvarter från Antas Waterfall, erbjuder WiFi samt en parkering.
Gästerna kan besöka Cachoeiras do Rio Palmital, som ligger cirka 7 minuter till fots från denna villa, eller kolla in Pequena Finlandia, som ligger cirka 13 minuter bort till fots.
Köksfaciliteterna i Residencia Do Diniz Villa inkluderar ugn, och det finns också matplats. Restaurangen Casa do Fritz serverar centraleuropeiska rätter i närheten av det här boendet. I närheten finns tågstationen Itatiaia's, som ligger cirka 6 km bort.
- Lokala sevärdheter
- Dona Evas finska museum550 m
- Antas Waterfall300 m
- Pocao do Rio das Pedras300 m
- Poco do Ceu4,2 km
- Cachoeiras do Rio Palmital300 m
- Poco das Esmeraldas4,2 km
- Pequena Finlandia-100 m
- Cachoeira de Deus-vattenfallet3,1 km
- Igreja Catolica Sao Jose Operario4,8 km
- Poço das Esmeraldas2,7 km
- Tågstationer
- Itatiaia's Train Station7 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Gratis parkering
- Husdjur tillåtna
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
- Grill faciliteter
På rummet
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Terrass
- Matbord
- Tvättmaskin
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det Wi-Fi i Residencia Do Diniz Villa?
Ja, Residencia Do Diniz Villa erbjuder WiFi. - ❓
Erbjuder Residencia Do Diniz Villa ett kök?
Residencia Do Diniz Villa har ett komplett kök med ugn. - ❓
Vilken utsikt erbjuds på Residencia Do Diniz Villa?
Utsikten över trädgården erbjuds till gästerna på Residencia Do Diniz Villa. - ❓
Hur nära ligger tågstationen till denna semesterbostad?
Tågstationen Itatiaia's ligger cirka 10 minuters bilresa från denna semesterbostad.